Jak odróżnić jakość profili aluminiowych?

- Mar 26, 2020-

1. Spójrz na stopień utlenienia: przy zakupie możesz zarysować powierzchnię profilu, aby sprawdzić, czy warstwę tlenku na powierzchni można zetrzeć. Oczywiście nie należy tego robić bezpośrednio w oknie próbki, właściciel może obsługiwać go u dealera materiałów wyświetlanego przez kupca.

2 Spójrz na chromatyczność: Kolor i połysk tego samego profilu ze stopu aluminium powinny być spójne. Jeśli różnica kolorów jest oczywista, nie należy kupować. Zasadniczo kolor przekroju normalnych profili ze stopu aluminium jest srebrno-biały, a tekstura jest jednolita. Jeśli kolor jest ciemny, można go uznać za aluminium z recyklingu lub kucie aluminium odpadowego.

3 Spójrz na płaskość: sprawdź powierzchnię profilu ze stopu aluminium, nie powinno być wgłębień ani wybrzuszeń. Profil aluminiowy przetwarzany przez zwykłych producentów ma płaską i jasną powierzchnię. Jeśli jest to mały warsztat ze względu na maszyny lub surowce, powierzchnia profilu będzie lekko wklęsła i wypukła. Takie okno balkonowe wykonane z profili ze stopu aluminium łatwo utlenia się i deformuje na późniejszym etapie.

4 Spójrz na siłę: przy zakupie możesz użyć dłoni do umiarkowanego zgięcia profilu. Jeśli zginasz profil bez wysiłku, można ustalić, że wytrzymałość profilu aluminiowego nie spełnia normy, a wytrzymałość profilu nie jest tak twarda, jak to możliwe. Aluminium ma pewną wytrzymałość. W przypadku twardych materiałów konieczne jest użycie tej funkcji do kucia w różne kształty, więc właściciel musi zidentyfikować markę i uważnie obserwować przy zakupie.

5 Spójrz na grubość: 70, 90 serii aluminiowych profili okiennych, grubość ścianki powinna wynosić 1,2-2,0 mm. Krajowa norma dla aluminiowych grubości ścian okien balkonowych wynosi 1,2 mm, grubość ścian profili balkonowych Lumenga wynosi 1,4-1,6, a ciężka część górnej i dolnej belki okien bezramowych wynosi do 3-4 mm, znacznie przekraczając norma krajowa.

6 Połysk: Unikaj kupowania profili z pęcherzykami powietrza i żużlem na powierzchni oraz oczywistymi wadami, takimi jak pęknięcia, zadziory i łuszczenie. Jeśli występuje powyższe zjawisko, można ocenić, że aluminium z recyklingu lub odpady aluminiowe powstają w wyniku wtórnego przetwarzania. Ze względu na nierównomierną teksturę i niechlujny stosunek stopu, takie materiały są podatne na pękanie i utlenianie w późniejszym etapie.