Indie wspierają krajowe przedsiębiorstwa w świadczeniu usług górniczych

- Feb 09, 2018-

Indie wspierają krajowe przedsiębiorstwa w świadczeniu usług górniczych

MiningWeekly poinformował, że aby sprostać poważnym zmianom w rządowej polityce wydobywczej, kilka przedsiębiorstw przetwarzających minerały w Indiach zaczęło próbować wejść na obszar górniczy lub zapewnić nowym inwestorom usługi w zakresie wydobycia górniczego.


Niedawno rząd Indii zaproponował poważne zmiany w polityce górniczej, w tym otwarcie komercyjnego rozwoju węgla dla inwestorów indywidualnych oraz dostosowanie funkcji produkcji i zarządzania węglem w Ministerstwie Przemysłu Węglowego do Ministerstwa Przemysłu Żelaza i Stali. Aby spełnić te warunki, kilka zakładów przetwarzania minerałów w Indiach zamierza rozszerzyć swój zakres działalności, nie tylko produkcję.


Chociaż firmy te jeszcze oficjalnie nie ogłosiły szczegółów korekty, która jest nadal w fazie planowania, źródła od rządu i przedsiębiorstw obejmują NTPC, Nalco, największą indyjską firmę energetyczną, Firmy takie jak Hindustan Copper (HCL) i Indian Iron and Steel Authority (SAIL) opracowują programy, które zapewniają dalsze usługi wydobywcze lub operacje wydobywcze w oparciu o istniejące operacje wydobywcze.


Aby osiągnąć ten cel, Nalco, HCL i MECL utworzyły spółki joint venture w celu prowadzenia badań i rozwoju krajowych strategicznych zasobów mineralnych z jednej strony oraz poszukiwania i rozwoju rzadkich krajowych minerałów za granicą z drugiej.