Sytuacja przemysłu aluminiowego

- Mar 25, 2020-

Według odpowiednich danych, w specjalnych warunkach zasobów i energii w Chinach, narodził się proces innowacji naukowych i technologicznych. Po szeroko zakrojonej popularyzacji i zastosowaniu specjalnego ogniwa elektrolitycznego o strukturze katody, nowego ogniwa dywersji struktury oraz wysokowydajnego i energooszczędnego ogniwa elektrolitycznego opracowano technologię projektowania płynów magnetycznych do ogniwa elektrolitycznego o dużej pojemności w celu dalszej optymalizacji równowagi pola magnetycznego ogniwa elektrolitycznego. W ramach nowych zdolności produkcyjnych w regionie zachodnim wiele firm przyjęło różne nowe typy technologii prętów ze stali katodowej o zmiennym przekroju, aby lepiej poprawić związek między poziomem aluminium a pionowym płynem magnetycznym, zmniejszyć amplitudę cieczy aluminiowej i zapewnić miejsce na zmniejszenie odległości między biegunami. Jednocześnie osiągnął lepsze wyniki, poprawiając gęstość prądu, wzmacniając zachowanie ciepła oraz przeprowadzając testy oszczędności energii i redukcji zużycia, takie jak wykopy i wiercenie na anodzie.

Profil aluminiowy

Profil aluminiowy

Od czasu reformy i otwarcia chiński przemysł aluminiowy poczynił ogromne postępy i stał się ważnym krajem w branży aluminium na świecie. Stworzył względnie kompletny system przemysłowy integrujący boksyt, tlenek glinu, elektrolityczne aluminium, obróbkę aluminium oraz badania i rozwój.

W 2006 r. Chinalco szybko zmieniło się ze straty całej branży w 2005 r. Na zysk w wysokości 32,4 mld juanów oraz zyski i podatki w wysokości ponad 50 mld juanów. Przestarzała zdolność produkcyjna elektrolitycznego aluminium w zbiornikach samozamykających została wyeliminowana. W 2006 r. Moce produkcyjne 160 kA i więcej stanowiły 83% z 12 milionów ton mocy produkcyjnej elektrolitycznego aluminium. Wszystkie przestarzałe zdolności produkcyjne zbiorników samozamykających zostały wyeliminowane, a niektóre małe zdolności produkcyjne zbiorników przed pieczeniem zostały przekształcone. .