Różnica między rurą aluminiową ze szwem a rurą aluminiową bez szwu

- Apr 16, 2020-

Obszary zastosowań rur ze stopu aluminium są nadal stosunkowo powszechne, szczególnie w urządzeniach gospodarstwa domowego, ale wiele urządzeń gospodarstwa domowego również wykorzystuje miedź. Mówiąc relatywnie, zalety rur ze stopu aluminium są jeszcze większe. Na tym etapie większość ludzi wybiera rury aluminiowe. W tej chwili niektórzy twierdzą, że rury ze stopu aluminium są również podzielone na rury ze stopu aluminium bez szwu i rury ze stopu aluminium ze szwem. Jaka jest różnica między nimi?

Bezszwowa rura aluminiowa przenosi lepsze ciśnienie niż rura aluminiowa ze szwem, tekstura bezszwowej rury jest bardziej jednolita, a skład chemiczny spawanej rury w spoinie zostanie lekko spalony, więc właściwości mechaniczne są nieco gorsze, ale nie bardzo różne . Zaleca się stosowanie bezszwowej rury aluminiowej do rur zakrzywionych. Spawane rury są podatne na pękanie. Nie ma problemu, jeśli promień gięcia jest stosunkowo duży. Bezszwowa rura aluminiowa jest formowana przez perforację, a konwencjonalna rura aluminiowa jest zwykle wytłaczana za pomocą matrycy kombinowanej. W procesie produkcyjnym stosuje się krótkie pręty, wysoką temperaturę i powolne wytłaczanie, szczególnie do kontrolowania „trzech temperatur”.

Metoda przetwarzania wlewków aluminiowych różni się w przypadku rur bez szwu ze stopu aluminium i rur ze stopu aluminium. Rury aluminiowe bez szwu są toczone powierzchniowo, a rury aluminiowe ze szwem nie zawierają kamienia.

Pod względem właściwości mechanicznych bezszwowe rury aluminiowe mają jednolity przepływ metalu na początku i na końcu, wysoką dokładność wymiarową, dobrą odporność na zmęczenie, spójne właściwości mechaniczne i brak warstwowej struktury. Przepływ metalu na początku i na końcu produktu ze szczelinowej rury aluminiowej nie może być jednolity, właściwości mechaniczne są niespójne, a struktura blaszkowata jest łatwa do wyświetlenia. Podsumowując, lepiej wybrać bezszwowe aluminiowe rury, ale musisz również wybrać wybór zgodnie z własną sytuacją.