Amerykański Departament Handlu orzekł, że chińska folia aluminiowa ma do 106% ceł antydumpingowych

- Mar 07, 2018-

Amerykański Departament Handlu orzekł, że chińska folia aluminiowa ma do 106% ceł antydumpingowych


Amerykański Departament Handlu narzucił ciężką taryfę na klasy folii aluminiowych w Chinach, ponieważ uznał producentów w kraju, którzy zaakceptowali niesprawiedliwe subsydia i zrzucili swoje produkty w Stanach Zjednoczonych.


Amerykański Departament Handlu oświadczył we wtorek, że wprowadzi taryfę w wysokości od 49% do 106% na chińskie produkty foliowe sprzedawane w Stanach Zjednoczonych po cenie niższej od godziwej wartości rynkowej. Administracja Trumpa nakłada także na chińskich producentów od 17% do 81% cła na ceny, które USA uważają za niesprawiedliwie subsydiowane.


Alcoa powiedziała w oświadczeniu przesłanym we wtorek e-mailem, że ITC jest ostateczny w tej sprawie i ma głosować 15 marca.


Orzeczenie amerykańskiego Departamentu Handlu może zaostrzyć napięcia handlowe między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, a Chiny zaprzeczyły przyznawaniu niesprawiedliwych korzyści handlowych krajowym producentom folii aluminiowych. To orzeczenie zbiega się z wizytą Liu He w Stanach Zjednoczonych i mówi o ekonomicznych i handlowych stosunkach między dwoma krajami.


"Amerykańscy producenci folii aluminiowych należą do najbardziej konkurencyjnych na świecie, ale nie mogą konkurować z produktami, które są sprzedawane po niesłychanie niskich cenach i są subsydiowane przez chiński rząd" - powiedziała kierowniczka AIA, Heidi Brock, z oświadczenia elektronicznego E-mail.